Blog Coders Lab powstał z potrzeby dzielenia się wiedzą i doświadczeniem związanym ze światem nowych technologii. Piszemy o szeroko pojętym web developmencie, projektowaniu graficznym, UX, ale również o alternatywnej edukacji i początkach w branży. Niezależnie od tego czy już programujesz czy dopiero chcesz znaleźć swoją ścieżkę w IT – to miejsce dla ciebie.

Jacek Tchórzewski

Współzałożyciel Coders Lab, programista back-end, król PHP. Przez szereg lat nie miał nic wspólnego z technologiami webowymi. Programował sterowniki graficzne w Intelu, a na zagranicznym projekcie w Amsterdamie, nawigacje satelitarne. Prywatnie fan planszówek i nurkowania.

Agata Malec

Programistka front-end oraz graficzka. Swoich sił próbowała w wielu firmach, ale to w agencji reklamowej nauczyła się najwięcej o programowaniu i pracy w zespole. Założycielka dwóch start-upów – weemto.com oraz PixelStar, która ostatecznie stwierdziła, że prowadzenie własnej firmy to nie jej świat. Uwielbia uczyć innych i dzielić się wiedzą. Co środę przelewa siódme poty na treningu badmintona.

Marcin Baryłka

Koduje od ’97 r., a pierwszy program napisał w wieku 8 lat. Studiował biotechnologię, informatykę zaczął, ale nie skończył. Full- stack z zamiłowaniem do Pythona, który nie cierpi JSa. Wykładowcą w Coders Lab został, żeby walczyć z wypaleniem zawodowym. Dusza towarzystwa i kopalnia dobrych historii. Potrafi rozwiązać każdy problem programistyczny używając przykładów z Gwiezdnych Wojen.

Rafał Wlaź

Programowanie jest nie tylko jego pracą, ale też hobby. Typowy samouk, który zafascynował się programowaniem po przeczytaniu jednej książki dotyczącej PHP. Miał być księgowym, został programistą. Przez kilka lat pracował jako freelancer po czym stwierdził, że potrzebuje więcej stabilizacji. Tak trafił do Coders Lab jako wykładowca. W wolnym czasie pływa i jeździ w długie trasy rowerem.  

Mateusz Rojecki

Pomimo tego, że jest studentem informatyki, programowania nauczył się sam. Zaczynał od HTML & CSS, ale dopiero JS odmienił jego życie i pokazał, że programując można zrobić wszystko. Łącznie z robotami, których budowanie jest jego pasją. Na koncie ma również takie zajęcia jak DJ-ejka, uczenie dzieci podstaw programowania i gaszenie pożarów – tych prawdziwych, jako strażak.

Piotr Dul

Człowiek orkiestra. Od dziecka interesuje się komputerami, programowaniem i grami. Jest na bieżąco z wszelkimi nowościami w branży gier stąd często można go spotkać na popularnych wydarzeniach branżowych. Od 2012 roku pracuje jako programista freelancer z ambicją wydania własnej, niezależnej „superprodukcji” growej o tematyce strażackiej, z którą miał sporo do czynienia jako zawodowy strażak. Po godzinach prowadzi blog o ogniu w grach, branży Indie i VR czasami przygrywając do tego na amatorskim zestawie do perkusji tudzież bongosach.

Mikołaj Szczepkowski

Programista, grafik, absolwent afrykanistyki, który mówi po amharsku (narodowy język Etiopii). Jeszcze roku temu nie miał nic wspólnego z programowaniem. Zdecydował się  na bootcamp programistyczny w Coders Lab, gdzie po kursie został zatrudniony jako junior front-end developer. Dożywotni fan front-endu, któremu zawsze przyświeca obok użyteczności, ładny wygląd strony. Cel zawodowy: eksploracja kolejnych bibliotek JS. Prywatnie lepi z gliny ceramikę.

Jakub Król

Jeden z najmłodszych programistów w tym gronie. Koduje praktycznie całe życie, od podstawówki kiedy to napisał swój pierwszy program. Lubi programowanie ponieważ jest to najłatwiejszy sposób, żeby kreować rzeczywistość. Nie ma w nim znaczenia wiek czy to ile czasu się programuje, wszystko jest możliwe. Tak jak u Kuby, który żyje w innej czasoprzestrzeni. Prowadzi firmę, zarządza zespołem, wykłada, rozwija startup, a w wolnym czasie buduje robota – Johnego.  

Mateusz Bogolubow

Swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych rozpoczął od uruchomienia serwisu webmade.org – swego czasu jednego z najczęściej odwiedzianych serwisów o tematyce webmasterskiej w polskiej sieci. Obecnie właściciel firmy Webperfection sp. z o. o., która zamienia pomysły na dobrze sprzedający się produkt – dzięki metodzie lean startup oraz znajomości SEO. Na co dzień lubi aktywnie spędzać czas dlatego można go spotkać na siłowni, basenie czy hali sportowej, gdzie chętnie gra w gry zespołowe. Latem przemierza szlaki górskie, gdzie stara się zdobyć wszystkie szczyty Korony Gór Polski. Zimą woli zagrać w szachy.

Paweł Wójcik

„Hej Paweł! Mam okazję do fajnej pracy, nie chcesz z nami pracować?” – tak właśnie w wieku 16 lat zaczęła się kariera programistyczna Pawła. Po kilku latach, odkąd nabrał już doświadczenia, prowadzi własną działalność – tworzy strony i aplikacje webowe. W programowaniu najbardziej lubi ten moment eureki, kiedy po wielu próbach w końcu wpada na rozwiązanie swojego problemu i kod zaczyna działać.   

Somar Mahdi

Inżynier z wykształcenia, artystka z pasji, kreatywna dusza z natury, entuzjastka nowych technologii z wyboru. Na co dzień specjalistka marketingu w Coders Lab, która prowadzi webinary o początkach w branży IT. Zafascynowana ludzką psychiką i alternatywną edukacją. Absolwentka Politechniki Warszawskiej, którą łatwiej znaleźć na scenie szkoły teatralnej niż w laboratorium. Działając w organizacji międzynarodowej zjechała Europę od Uralu po Atlantyk.

Grzegorz Szcześniak

Obecnie front-end developer w Coders Lab, a jeszcze nie tak dawno temu student filozofii na Uniwersytecie Warszawskim i pracownik Teatru Roma. Umysł typowo humanistyczny, który w programowaniu najbardziej lubi ścisłe ujmowanie problemów. Najbliższe cele zawodowe to podszkolić swój warsztat graficzny, żeby wykraczał poza podstawową obsługę Photoshopa. Prywatnie Grzesiek jest wielkim fanem muzyki od jazzu po techno, muzykę eksperymentalną i elektroniczną. Gra na gitarze i zna wszystkie najlepsze miejscówki koncertowe w Warszawie, w których można go spotkać średnio 4 razy w miesiącu.

Paulina Serotiuk

Studia psychologiczne porzuciła na rzecz zgłębiania wiedzy informatycznej na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, lecz teorie Zygmunta Freuda nadal są bliskie jej sercu. Pierwsze szlify w rekrutacji zdobywała w firmie headhunterskiej i tam po raz pierwszy zainteresowała się IT. W Coders Lab zajmuje się rekrutacją wykładowców. Prywatnie Paulina jest fanką fantastyki naukowej, szachów i dobrej polskiej muzyki.

Piotr Szmielew

Droga Piotra do programowania była kręta. W liceum chodził do klasy klasycznej z łaciną i historią i marzył o karierze dziennikarza. Nie przeszkadzało mu to jednak zdawać matury z matematyki i po liceum skończyć informatykę na SGGW. Po drodze studiował też filozofię, matematykę i ekonomię. Jest ekspertem od Ruby on Rails, w którym programuje zawodowo od 2009 roku. Obecnie kończy doktorat z informatyki i dzieli się wiedzą jako mentor w Coders Lab. Najbardziej lubi ten moment gdy kursanci, zauważają, że potrafią dużo więcej niż im się na początku wydawało.

Site Footer

Sliding Sidebar